Wymiana zamka krok po kroku


Jeżeli otwieranie drzwi od dłuższego czasu jest naszą udręką, wówczas dochodzimy do wniosku, iż konieczna jest wymiana zamków. Warto jest wówczas zastanowić się czy ślusarz jest nam niezbędny, czy poradzimy sobie sami.Na początku musimy zaopatrzyć się przede wszystkim w odpowiedni zamek (rodzaj, wielkość) oraz narzędzia, czyli śrubokręt i wiertarkę.
Nasze prace musimy rozpocząć od demontażu klamki, a następnie należy zdjąć szyldy po obu stronach klamki, poprzez odkręcenie śrub.
Każdy ślusarz w następnym kroku dokonałby demontażu wkładki, a więc my również wykonamy ten proces. Wkładka jest przytrzymywana śrubą (w wewnętrznej części skrzydła), którą musimy wykręcić, następnie powinniśmy włożyć klucz i obracać nim raz w jedną a raz w druga stronę, cały zabieg służy temu aby trzpień znalazł się w odpowiedniej pozycji, umożliwiającej swobodne wysunięcie wkładki.
W kolejnym kroku musimy dokonać demontażu zamka, poprzez odkręcenie dwóch śrub, które znajdują się na dole i górze zamka, następnie podważamy go śrubokrętem i wyciągamy z drzwi. Usługi ślusarz Gdańsk. Aby zapewnić sprawne i komfortowe otwieranie drzwi warto jest zabrać wymontowany zamek do sklepu i dobrać na jego podstawie produkt analogiczny. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kształt czoła, czyli czy jest zaokrąglone czy proste. Jeżeli już zaopatrzymy się w odpowiedni produkt montujemy zamek oraz wkładkę analogicznie do dokonanego wcześniej demontażu.
Jak widzimy wymiana zamków nie jest procesem szczególnie skomplikowanym i z całą pewnością poradzimy sobie z nim samodzielnie.

Polecane kurtyny paskowe z PCV.