Najciekawsze i najmodniejsze barwy wykorzystywane na weselach


Przeciętny człowiek organizuje wesele tylko jeden raz w życiu, dlatego nie dziwi to, że oczekuje od niego doskonałości i absolutnej perfekcji. Jeżeli więc uroczystość rzeczywiście ma być spójna, warto tak ją przygotować i zaplanować, by to jeden kolor dominował w każdym jej aspekcie. A tym kolorem nie musi być wcale klasyczna biel. Oczywiście białe dekoracje weselne zawsze, niezmiennie od lat są na topie i zawsze są dobrym wyborem, ale osoby, które wolą jednak mniej typowe rozwiązania, powinny wybrać dla siebie jeden z poniższych odcieni – one akurat z nudą niewiele mają wspólnego.

Pierwsza propozycja to kolor o dość abstrakcyjnej nazwie „ultramarine green”. Jest to stosunkowo chłodna, dość ciemna, a jednocześnie zdecydowanie głęboka barwa, kojarząca się z butelkową zielenią wymieszaną z niewielkim dodatkiem klasycznego odcienia niebieskiego. Efekt tej mieszanki naprawdę zachwyca. Ultramarine green to kolor niesamowicie elegancki i wytworny. Nadaje on szyku, a przy tym wszystkim wspaniale prezentuje się z bielą, bo cudownie wygląda właśnie na jej tle. Warto więc zastosować go przynajmniej w dodatkach. Tłem niech będzie biel, a tym mocnym akcentem właśnie zieleń pomieszana z niebieskim.

Drugi wariant, idealny na klasyczne Wesele Poznań, to fired brick, czyli w tłumaczeniu dosłownym – ognista cegła. No i rzeczywiście ta barwa jest po prostu barwą ceglaną. Wygląda jak pomarańcz przybrudzony delikatnie brązem i zmieszany z małym dodatkiem klasycznej czerwieni. Dekoracje ślubne w kolorze fired brick będą kojarzyć się z czymś super eleganckim, wytwornym albo wręcz szlachetnym. Wprowadzą do sali weselnej iście królewski klimat. Pod ich wpływem aranżacja nabierze właśnie szlachetności.

Trzecią zaprezentowaną w tym tekście propozycją będzie coś, co może konkurować z klasyczną bielą, a mianowicie pudrowy róż. Ta pastelowa barwa już dawno temu rozkochała w sobie kobiety, jednakże jest z nią tylko jeden mały problem – nie każdy pan młody będzie chciał ją zastosować właśnie na swoim weselu.

Więcej; dworekstaropolski.com