Jaki peeling dla skóry trądzikowej?


Każda skóra potrzebuje regularnego złuszczania. Peelingów nie należy wykonywać zbyt często, ale jednak dobrze by było przeprowadzić taki zabieg przynajmniej raz na tydzień lub dwa tygodnie. Metodę złuszczania powinno się natomiast dopasować do typu skóry. Cera sucha raczej nie polubi się z mechanicznymi peelingami, podobnie zresztą jak cera trądzikowa, która nie powinna być zbyt mocno drażniona. Dla takiej skóry najlepsze będą peelingi medyczne Poznań, które działają o wiele łagodniej od peelingów mechanicznych, dzięki czemu nie prowadzą do zaogniania się zmian trądzikowych i ich nie pogłębiają.

Delikatne złuszczanie skóry to ważny etap pielęgnacji, gdyż z jego pomocą można odblokować gruczoły łojowe i je oczyścić. Do tego celu nie należy jednak używać peelingów mechanicznych. Są one zbyt mocne. Działają wyłącznie mechanicznie, ponieważ zawierają liczne drobinki, które agresywnie ścierają zewnętrzny naskórek. Mogą nasilać problemy z trądzikiem. Nierzadko właśnie zbyt częste używanie podobnych produktów powoduje rozwój trądziku. Peelingi mechaniczne najlepiej więc odstawić na bok i zastąpić je tymi enzymatycznymi. Leczenie trądziku dzięki nim okaże się prostsze. Peelingi enzymatyczne bogate są w enzymy ziołowe i owocowe, dzięki którym nie muszą mechanicznie ścierać naskórka, ponieważ go rozpuszczają. Peeling może być też wzbogacony niewielką ilością kwasu. Świetnie rozjaśniają one skórę i zapobiegają pojawianiu się blizn potrądzikowych.

Jeżeli pacjent przeprowadza leczenie trądziku z pomocą dermatologa bądź innego lekarza, może też poprosić o receptę na peelingi medyczne Poznań. Nie jest są to zupełnie zwyczajne kosmetyki, bo pod względem działania bliżej im do leków. Przeważnie w składzie takiego peelingu pojawiają się podobne substancje co w peelingach enzymatycznych (kwasy oraz enzymy), tyle że występują one w zwiększonych dawkach. Peelingi dermatologiczne są bardziej skoncentrowane, dlatego też nie trzeba używać ich specjalnie często, by dostrzec ich pozytywny wpływ na skórę. A stosuje się je niezwykle łatwo. Peeling wystarczy rozprowadzić na twarzy i pozostawić na kilka minut, a następnie obficie spłukać zwykłą letnią wodą.

Kliknij tu